Opinie absolwentów

O Einsteinie można powiedzieć wszystko tylko nie to, że szkoła jest zła. Gabarytowo szkoła należy do małych, a nawet bardzo ale wbrew pozorom to plus. Każdy zna każdego, dzięki czemu pomiędzy uczniami panują dobre relacje, a i nauczyciele są spoko. Pomagają organizować ogromną ilość zabawa. Andrzejki, dzień chłopaka, czy dzień kobiet i wiele innych. Wymiany, wycieczki, wyjścia to dla tych bardziej rozrywkowych, a jak ktoś chce się uczyć to multum fakultetów zawsze do dyspozycji uczniów, tak jak i chęć nauczycieli do pomocy. Jak każda szkoła Einstein ma swoje minusy np.: długie lekcje i krótkie przerwy, brak dzwonków, brak sali gimnastycznej, ale i w tej dziedzinie można się dogadać z nauczycielami W-Fu.

Kiryl Sykalo (absolwent z roku 2010) obecnie: Student filologii angielskiej, Uniwersytet Opolski

———————————————————————————————————

„Moje 3 lata w „Einsteine” wspominam bardzo dobrze. W pamięci pozostanie jeszcze na długo wymiana międzynarodowa ze szkołą w Niemczech – świetny czas zarówno zabawy jak i nauki. Nareszcie mogliśmy skonfrontować naszą wiedzę językową (angielski i niemieckie) z rzeczywistością. Ten egzamin zdaliśmy  wzorowo, liczne godziny spędzone na zajęciach nie poszły na marne. Bardzo pomocne były dla mnie fakultety, które mieliśmy już od drugiej klasy. Dzięki nim łatwiej było przygotować się do matury i w końcowym efekcie ją zdać.  Sporo zawdzięczam również nauczycielom, którzy służyli swoją radą i zawsze byli skłonni do pomocy, nawet po zakończeniu szkoły. Szkoła przygotowała mnie dobrze nie tylko do matury lecz również do dorosłego życia.”

 Katarzyna Dusza obecnie: Studentka, I rok, Uniwersytet Opolski, Pedagogika w zakresie edukacji regionalnej z turystyką 

———————————————————————————————————

„Moim zainteresowaniem zawsze cieszyła się matematyka i informatyka, ale wiedziałem tez że bez doskonałej znajomości języka angielskiego nie będą się liczył w branży komputerowej. Ukończenie Liceum Einsteina umożliwiło mi płynny start na Politechnice Wrocławskiej, a językowy charakter szkoły pozwolił mi  na bez stresowe podjęcie pracy w znanej międzynarodowej firmie informatycznej. Einstein to wybór, który się opłacił ! „

mgr inż. Bartosz Hetmański(absolwent z roku 2002) obecnie: Sales Operations Support w Silicon & Software Systems (S3 Group)  

———————————————————————————————————

„W Liceum Einsteina podobała mi się kameralna atmosfera, traktowanie uczniów jednostkowo, a nie jak stado niebezpiecznych nastolatków, oraz małe klasy, z liczbą osób nieprzekraczającą kilkunastu osób, co bardzo podnosiło poziom większości zajęć, bo nauczyciel mógł do każdego dotrzeć. No i oczywiście świetnie rozwinięta baza językowa, na czym mi najbardziej zależało.”

Helena Filipiuk-Świtoń(absolwent z roku 2007) obecnie: Studentka iberystyki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym  

———————————————————————————————————

„Dziś będąc na piątym roku studiów ekonomicznych bardzo mile wspominam czas Liceum. Było i jest dla mnie miejscem do którego często wracam i z którym już na zawsze będę związany. Tutaj otrzymałem solidne przygotowanie, ale również poznałem wiele życzliwych osób, które zawsze były gotowe mi pomóc w trudnych chwilach. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić Wam moje Liceum, tutaj znajdziecie wszystko co jest Wam potrzebne: gruntowne przygotowanie, przyjaznych ludzi gotowych do pomocy oraz atmosferę jakiej nigdzie indziej nie znajdziecie. Jeżeli je wybierzecie to z całą pewnością będziecie je tak miło wspominać. „

Mateusz Musiał (absolwent z roku 2002) obecnie: Student V roku ekonomii na Uniwersytecie Opolskim  

———————————————————————————————————

„Jeśli chodzi o 3 lata, które spędziłem w „Einsteinie” to wspominam je jako fajny czas. Kiedy odwiedzam panią Ulę i popatrzę na gablotę absolwencką, wiem jak w rzeczywistości opuściłem mury tej szkoły. Tylko szkoda, że nie zobaczyłem nowej auli. Gdyby nie indywidualne podejście do ucznia ze strony pedagogicznej, nie zapewniłoby to wzrostu poziomu w pewnych zajęciach. W szkole organizowane są różne imprezy np.: Dzień Chłopaka, Andrzejki, itd. co w wg. mnie nie jest wykonywane w innych szkołach. Innymi Plusami są: Wymiana w Niemczech, kameralna atmosfera oraz zaawansowany poziom języka angielskiego oraz niemieckiego. Można skorzystać z fakultetów, jeśli chce się porządnie przygotować do matury. Lecz inni uczniowie tej szkoły mogą narzekać na dużo lekcji, krótkie przerwy, brak sali gimnastycznej czy dzwonków. Jeśli chodzi o „Einsteina” to moim zdaniem nigdy nie był i nie będzie złym wyborem!”

Paweł Prochota (absolwent z roku 2012) obecnie: Student I roku informatyki na Politechnice Opolskiej