7 powodów

7 powodów dla których warto uczyć się w Einsteinie!

Języki Obce 

Liceum Einsteina to dobre miejsce dla tych, którzy przywiązują dużą wagę do znajomości języków obcych – nasza młodzież uczy się angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, a nawet chińskiego w zwiększonym wymiarze godzin, niezależnie od wybranego profilu klasy, i to na starannie dopasowanym poziomie zaawansowania w niewielkich grupach. Na lekcjach dbamy o nowoczesne i efektywne rozwiązania, rozmaitość metod nauczania i przyjazną atmosferę. Możemy poszczycić się dobrymi i bardzo dobrymi wynikami naszych absolwentów na egzaminach maturalnych.

Zajęcia dodatkowe – koła zainteresowań

Masz trochę wolnego czasu? Chcesz zdobyć nowe umiejętności? Rozwinąć zdolności plastyczne? Muzyczne? Lubisz dyskutować o sztuce, pisać wiersze, robić eksperymenty fizyczne? Czujesz chęć działania na rzecz innych? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej z Informatyki? A może po prostu nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia z bieżącej lekcji? Zapraszamy na zajęcia dodatkowe, fakultety, koła naukowe, spotkania indywidualne bądź w grupach z nauczycielami różnych przedmiotów, odbywające się po lekcjach w naszej szkole. Tematyka zajęć uzależniona jest od aktualnych potrzeb uczniów.

Atmosfera – klimat

Nasza szkoła sprzyja budowaniu międzyludzkich relacji. Praca w niewielkich grupach, troska o integrację zespołów klasowych i całej społeczności szkolnej oraz otwartość na drugiego człowieka sprawiają, że w liceum odnajdują się nie tylko osoby energiczne i przebojowe, ale także skromne i nieco nieśmiałe. Tutaj nikt nie jest anonimowy i nie ginie w tłumie.

Rozwój dla każdego – dlaczego małe klasy są lepsze ?

Pierwszym zadaniem szkoły jest stworzenie środowiska, w którym każdy uczeń zostanie zauważony. Służą temu mało liczne (do 20 osób) klasy i jeszcze mniejsze grupy językowe. Dzięki tak kameralnym warunkom możliwe jest prawdziwie indywidualne podejście nauczycieli do uczniów, rozpoznanie ich zdolności i predyspozycji oraz czuwanie nad ich rozwojem. Łatwiejsze jest także nadrobienie niedociągnięć i braków, które powstały niekiedy na poprzednich etapach edukacji i mogłyby zaważyć na wyniku matury zwłaszcza z przedmiotów obowiązkowych.

Nauka na wesoło

W szkole organizowanych jest wiele imprez cyklicznych. Duża liczba szkolnych przedstawień, dzień otwarty Einsteina integruje uczniów, pokazując, że w szkole może być wesoło, a nauka nie jest nudnym obowiązkiem.

Wymiany uczniowskie

Od kilku lat uczennice i uczniowie naszego liceum mogą uczestniczyć w projekcie wymiany ze szkołą partnerską w Niemczech.

Absolwenci o szkole

Bardzo wielu absolwentów wyraża pozytywne opinie o szkole i nigdy nie żałuje, że spędziło w jej murach lata swojej edukacji. Opinie poszczególnych absolwentów – Link.