Dlaczego warto wybrać Einsteina?

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci, przyszli Licealiści
Witamy w społeczności naszego Liceum im. Einsteina szkoły, która istnieje od 1991r. 32 letnia historia naszej szkoły to czas, w którym bardzo dużo u nas się działo. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców wyrobiliśmy sobie markę i miano Szkoły wyjątkowej.

Poniżej w kilku punktach przedstawimy argumenty przemawiające o marce i wyjątkowości Einsteina
1. Społeczna szkoła, a więc taka, którą współtworzą nauczyciele, uczniowie i rodzice, wspólnie decydują o jej rozwoju. Szkoła demokratyczna, wolna od wpływów politycznych a także wszelkiej dyskryminacji, kształtująca postawy sprzyjające aktywności i działania na rzecz dobra wspólnego w duchu nowoczesnego Polaka i Europejczyka.
2. Językowe Liceum – stawiamy na intensywną naukę języków, oferujemy największą spośród opolskich liceów ilość godzin. Wiodącym jest język angielski, drugi język do wyboru niemiecki lub hiszpański, ponadto język chiński.
3. Małe klasy – zespoły klasowe liczą do 15 osób, to zapewnia znakomity kontakt nauczyciela z grupą i związany z tym komfort pracy. Nikt nie jest anonimowy i pozostawiony samemu sobie.
4. Moduły czyli zajęcia z przedmiotów rozszerzonych wybierane są zgodnie z zainteresowaniami pod kątem przyszłych studiów. Tutaj zajęcia odbywają się w bardzo małych grupach i dużym wymiarze godzin.
5. Einstein czyli nasz patron, wybrany został przez uczniów w 1993 roku. Dlaczego Einstein? Otóż ten genialny uczony, kiedy był jeszcze w szkole, był bardzo przeciętnym uczniem, niczym się nie wyróżniającym a Jego geniusz był ukryty. My uważamy, że każdy ma jakiś ukryty geniusz i chcemy go poznać.
6. Atmosfera to coś u nas szczególnego bo np. nie ma dzwonków, nie zadajemy na weekendy, są dobrze rozumiane partnerskie relacje nauczyciel-uczeń, nauczyciele są zawsze otwarci na pomaganie uczniom, unikamy niepotrzebnych stresów i emocji. Pomagamy rozwiązywać wszelkie problemy uczniów.
7. Bezpieczeństwo czyli gwarancja bezpiecznej szkoły bez przemocy i innych patologii, bez dyskryminacji ze względu na pochodzenie, narodowość, orientację seksualną czy też religię. W szkole podczas lekcji obowiązuje bezwzględny zakaz używania telefonów (smartfonów) dotyczy to zarówno uczniów jak i nauczycieli ale podczas przerw co oczywiste zakaz ten nie obowiązuje.
8. Pewność, że to co oferujemy będzie zrealizowane, że chcemy jako szkoła dać z siebie wszystko, aby każdy nasz uczeń spełnił w tej szkole swoje marzenia i oczekiwania.
9. Zaufanie czyli to co wypracowaliśmy przez 32 lata i uzyskaliśmy ze strony naszych absolwentów, których dzieci uczą się w naszej szkole są tego najlepszym potwierdzeniem.